Debrecen józsai városrészén épülő, leendő Szent György római katolikus templom épületének szerkezete elérte a legmagasabb pontját – ebből az alkalomból rendeznek ún. bokrétaünnepet 2015. április 10-én pénteken, mely az építők és építtetők közös ünnepe. Ilyenkor a hagyományok szerint az épület legmagasabb pontjára bokrétacsokrot helyeznek el, és köszönetet mondanak egyrészt az építésznek és a megrendelőnek, másrészt Isten áldását kérik az épületre.
A templom alapkövét 2014. áprilisában tették le. Jelenleg a szerkezetkész épület homlokzatát és a belső templomtér téglaburkolatát rakják fel. Az építkezés oroszlánrésze a burkolási munkafolyamat, mivel több, mint 1600 négyzetméter felület kap speciális téglaburkolatot, melynek egy kis része a külső falakon már látható.
Maga a téglaburkolat jelenti az épület különlegességét és egyediségét. A falakon kívül a 60 fokos magastető belső- és külső oldalát sem a hagyományos módon cseréppel vagy bádoggal fedik be, hanem szintúgy téglával burkolják. Alig néhány építményt tartanak csak nyilván országhatárainkon innen és túl, amelynek kívül-belül egyaránt, csak és kizárólag téglaburkolata van.
A ritkaságszámba menő esztétikai megoldáson túl az épület a kor elvárásainak is messzemenően eleget tesz geotermikus padlófűtéses rendszerével, melyet az épület mellett fúrott kutak vize táplál majd. A hideg, téli időszakban elektromosan fűtött padokon foglalhatnak helyet a hívek a nagy légterű templomtérben. Az épületben kiszolgáló helyiségek, teakonyha, mozgáskorlátozott illemhely is kialakításra kerül.
Az épület további különlegessége, hogy az alapzat 76 db, egy-egy méter átmérőjű, 5 méter mély betoncölöpökön nyugszik, továbbá a falazat és a tető betonszerkezete egybe lett öntve. Csak a tetőszerkezetben 140 m3 beton van – tudtuk meg Keczán Béla építésvezetőtől.
A Szent Györgyről elnevezett templomot a tervek szerint 2015. szeptemberében szentelik majd fel.